Εάν σε ενδιαφέρει να διοργανώσεις μια εκδήλωση για εμάς, μην ξεχάσεις να επικοινωνήσεις πρώτα μαζί μας στο events@msf.gr ή στο 210 5 200 500
Μην φοβάσαι να στοχεύσεις ψηλά, η θετική σου διάθεση θα συμπαρασύρει και τους υπόλοιπους! Να έχεις πάντα στο μυαλό σου πως, κάθε ποσό που μπορείς να συγκεντρώσεις είναι πολύτιμο για εμάς και μπορεί να κάνει τη διαφορά για τους ασθενείς μας.
Ενδεικτικά αναφέρουμε ότι:
Ζήτα από τους γύρω σου να συμμετάσχουν με όποιο τρόπο θέλουν και μπορούν. Είτε πρόκειται για μια ομάδα φίλων και γνωστών που θα σε βοηθήσουν με την διοργάνωση, είτε για μια τοπική επιχείρηση που μπορεί να συμβάλλει με τη χορηγία της ενισχύοντας την εκδήλωσή σου.
Διάλεξε μια ημερομηνία που να μην συμπίπτει με άλλα σημαντικά γεγονότα στην περιοχή σου ή σε μεγαλύτερη κλίμακα και προσπάθησε να λάβεις υπόψη σου αργίες και άλλες ημερομηνίες που θα μπορούσαν να επηρεάσουν την προσέλευση του κόσμου.
Ο στόχος σου είναι μεν να μαζευτούν χρήματα, προσοχή όμως και σε αυτά που ίσως χρειαστείς να ξοδέψεις πριν την εκδήλωση. Αναζήτησε χορηγίες ή ζήτα δωρεές σε είδος για να επιβαρυνθείς όσο το δυνατόν λιγότερο.
Μοιράσου την ιδέα σου στους λογαριασμούς σου στο Facebook, Twitter, Instagram ή δημιούργησε μια ηλεκτρονική καμπάνια συλλογής χρημάτων για το σκοπό σου στο www.msfgifts.gr
Πριν ξεκινήσει η εκδήλωση, πάρε λίγο χρόνο να ενθαρρύνεις όσους σε βοηθούν και να τους υπενθυμίσεις πόσο σημαντική είναι η βοήθειά τους. Οι Γιατροί Χωρίς Σύνορα δεν θα μπορούσαμε να υλοποιήσουμε τις δράσεις μας, χωρίς πρωτοβουλίες όπως η δική σας!
Κουράστηκες πολύ για να οργανώσεις και να ολοκληρώσεις αυτή την εκδήλωση. Προσπάθησε να το χαρείς και να διασκεδάσεις κατά τη διάρκειά της. Κατάφερες κάτι πολύ σημαντικό και μάλιστα για καλό σκοπό!
Θα χαρούμε πολύ να δούμε πόσο όμορφη ήταν η εκδήλωσή σου.
Στείλε μας φωτογραφίες και μοιράσου μαζί μας τη χαρά της επιτυχίας σου!